„Wyszli z hotelu i domku zdrojowego Friedrichsbad trzymając się za ręce. Przed gankiem tego masywnego budynku parkowały dwie dorożki oraz potężny piętrowy omnibus, który – jak głosił przyczepiony na nim blaszany szyld – kursował między Darłowem, a Darłówkiem” – cytat z bestseller’u autorstwa Marka Krajewskiego, pod tytułem „Widma w mieście Breslau”.

Od blisko 200 lat Darłówko (dawniej Rügenwalde Bad) cieszy się nienaganną opinią morskiego kurortu. Pierwsi kuracjusze przybywali tu od 1814 r., czyli tuż po zakończeniu wojen napoleońskich. Wówczas, za radą doktora G. Bütnera, który odkrył lecznicze właściwości tutejszego, nadmorskiego klimatu, wybudowano specjalne domy kąpieliskowe – osobne dla pań i dzieci oraz osobne dla panów. W pobliżu portu (przy obecnej ul. Kąpielowej) postawiono dom zajezdny, nazwany później „Fridrichsbad”. Nazwa ta pochodziła od imienia króla pruskiego, Fryderyka Wilhelma IV, który uczynił ten obiekt swoją prywatną, letnią rezydencją. Obiekt został oddany do użytkowania na przełomie czerwca i lipca 1814 roku.

Z zapisków w literaturze źródłowej wynika, że jako dom kąpieliskowy „Friedrichsbad”  pełnił swą funkcję do 1940 roku. W latach 90-tych obiekt funkcjonował jako ośrodek wczasowy pod nazwą ANTENA – była to własność państwowa Funduszu Wczasów Pracowniczych.

Od roku 2001 to miejsce pozostaje własnością prywatną. Po przejęciu go przez obecną właścicielkę, panią Annę Pajewską, pensjonat zmienił nazwę na APOLLO. Zabytkowy obiekt przeszedł gruntowną renowację i modernizację, aby zachować dawny charakter, ale jednocześnie spełniać aktualne standardy hotelu czterogwiazdkowego. Oddany do użytku w czerwcu 2007 r. decyzją Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, został zaszeregowany do obiektów hotelarskich rodzaju: HOTEL i otrzymał kategorię: **** (cztery gwiazdki). Obecnie w odrestaurowanych wnętrzach dawnego „Friedrichsbad” otworzył dla Gości swe podwoje, komfortowy Hotel****Apollo, który znajduje się tuż przy plaży i zachwyca niepowtarzalnym widokiem na morze, a także możliwością obserwowania zachodów słońca wprost z hotelowego łóżka lub wyjątkowej kawiarni widokowej.